psp slim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Broadcast Your fun!

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat)

YazarMesaj
semih3408
moderatör
moderatör
semih3408

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) Empty
MesajKonu: PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat)   PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 5:00 pm

Her şeyden önce wireless tuşunuzu açık konuma getiriniz.

Eski kasa PSP'lerde (fat) wireless tuşu makinenin sol yan tarafındadır(memory stick yuva kapağının üstünde yer almaktadır.

Slim PSP'ler de makinenin üst tepe kısmıdadır, tuşun üzerinde WLAN yazıyor olacak.

Slim ve Fat PSP'de internet bağlantısını kurmak aynı yöntemle yapılır.

Ana menüden “Internet Browser”a girin.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) Screenshot005rh3

Internet Browser’a girdikten sonra adres yazma çubuğunun göründüğü bir browser sayfası açılacak.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 02cd3

Adres çubuğunun üstüne gelerek onaylama tuşunuzla giriş yapın ( onay tuşu “X” ya da “O”dir), giriş yaptıktan sonra sanal klavye görünecek, girmek istediğiniz adresi sanal klavyeyi kullanarak yazınız. Örnek olarak www.pspvadisi.com site adresimizin ismini girdim. khalkedon

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 03py2

Site adresi ismini girdikten sonra enter’a basın. Enter’a bastıktan sonra aşağıda ki görüntü gelecek. New Connection’a giriş yapın.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 04iw1

New Connection girişini yaptıktan sonra aşağıda ki görüntü gelecek. “Scan” yazısını seçerek kablosuz ağ (wireless) taraması yapın.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 05cg8

Kablosuz ağ taramasını yaptıktan sonra aşağıda ki görüntü gelecek. Burada kurulacak ağ bağlantısını göreceksiniz. Etrafınızda çeşitli ağ bağlantı noktaları olabilir, önemli olan sizin kendi bağlantınızdır.khalkedon Resim de görünen “zoom” isimli bağlantı noktası bana ait olandır (her kullanıcının ismi farklı olacaktır), aynı zamanda kullandığım wireless modemin markasıdır, ilk aldığımda ismi bu şekildeydi ve hiç değiştirmedim. Bu ekranda wireless’ınızın çekim gücünü görebiliyorsunuz, %50’ler de rahatlıkla bağlantı kurulabiliyor. Size ait olan bağlantı noktasını seçerek giriş yapın.khalkedon

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 06yb9

Size ait olan bağlantı noktasını seçtikten sonra sadece size ait olan bağlantı noktasının ismi görünecek. khalkedon Bu ekranda X tuşuna basıp sanal klavyenizi çıkartarak bağlantı noktasının ismini değiştirebilirsiniz. Ben “khalkedon” olarak değiştirdim mesela.khalkedon

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 07em4

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 09ad0

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 08jk2

Sağ ok yön tuşuyla bir defa ileriye gidin, aşağıda ki resimde göründüğü gibi güvenlik ayarlarının olduğu bir ekran göreceksiniz, bunlarla hiç uğraşmadan sağ ok yön tuşuyla bir kademe daha ileriye gidin.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 10nu1

"WPA Key" isminde boş bir satır gelecek, buraya wireless modeminizin şifresini gireceksiniz.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 11gf0

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 12zz2

Şifresinizi girdikten sonra sağ ok yön tuşuyla “Press the x button to save settings.” ekranını görünceye kadar ilerleyin ve bu kısma geldiğinizde ayarları kaydetmek için X tuşuna basın.

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 14az1

Ayarları kaydettikten sonra bağlantı noktanızın ismi görünecek. Bağlantı noktasına x tuşu ile giriş yaparak internete bağlanmış olacaksınız. Tebrikler PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) Smile

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 15yj6

Hatırlarsanız örnek olarak sitemizin ismi www.pspvadisi.com yazmıştık. Yukarda ki adımları doğru bir şekilde yaptıysanız hiçbir sorun yaşamayacaksınız. khalkedon Eğer bağlanmakla ilgili bir sorununuz var ise kesin olarak yanlış bir adım atmışsınız demektir, internet sağlayıcınızın sorunsuz olduğundan emin iseniz hiç bir şekilde bağlanamama gibi bir durum söz konusu değildir. Bu tür durumlarda Wireless ADSL şifrenizin doğru girildiğinden emin olunuz. Kolay gelsin.khalkedon

Not: Wireless ADSL modem'lerinde şifre kullanmayanlar şifre girme kısmını atlayarak aynı şekilde rehberi takibedebilirler. Mesela tarama yaptığınızda "security"nin altında "none" yazıyor ise bu şifresiz anlamına gelmektedir. Hemen aşağıda ki resimde görebilirsiniz, benim yaptığım taramada %22'lik bir çekim gücüne sahip şifresiz bağlantı noktası görünüyor. Büyük alışveriş merkezlerinde şifresiz bağlantı noktaları bulunmaktedır, bu da aklınızda olsun PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) Smilekhalkedon

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat) 06yb9

Laughing Laughing Laughing

PSP ile İnternete Bağlanama Rehberi (Slim ve Fat)
1 sayfadaki 1 sayfası